FSH MAKİNA Gizlilik Politikası Sözleşmesi


Bu Web Sitesini (Kısacası “Site” Olarak Anılacaktır) Kullanmak İçin Lütfen Aşağıda Yazılı Koşulları Okuyunuz. İşbu Web Sitesi Kullanım Koşullarını (Kısaca “Site Kullanım Koşulları”) Kabul Etmediğiniz Takdirde, Siteyi Kullanmaktan Vazgeçin.


1.1 Sitenin Sahibi

Kavakpinar mah. Cemil meriç cad. No 180/A Pendik/İstanbulAdresinde İkamet Eden FSH MAKİNA Kredi  (Bundan Böyle Kısacası “FSH MAKİNA” Olarak Anılacaktır) Olup, Site de Sunulan Hizmetler FSH MAKİNA Tarafından Sağlanmaktadır. Site Sahibi Bu Sitede Yer Alan Veya Alacak Olan Bilgileri, Formları, İçeriği, Siteyi, Site Kullanım Koşullarını Dilediği Zaman Değiştirme Hakkını Saklı Tutmaktadır.


1.2 Bu Sitede Sunulan

Hizmetlerden Belirli Bir Bedel Ödeyerek Ya Da Bedelsiz Olarak Yararlananlar Veya Herhangi Bir Şekilde Siteye Erişim Sağlayan Her Gerçek Ve Tüzel Kişi Aşağıdaki Kullanım Koşullarını Kabul Etmiş Sayılmaktadır. İşbu Site Kullanım Koşulları’nı FSH MAKİNA Dilediği Zaman Değiştirebilir. Bu Değişiklikler Periyodik Olarak Sitede Yayınlanacak Ve Yayınladığı Tarihte Geçerli Olacaktır. FSH MAKİNA Tarafından İşbu Site Kullanım Koşullarında Yapılan Her Değişikliği Site Hizmetlerinden Yararlanan Ve Siteye Erişim Sağlayan Her Gerçek Ve Tüzel Kişi Önceden Kabul Etmiş Sayılmaktadır.


1.3 İşbu Site Kullanım

Koşulları 5/7/2019 Tarihinde En Son Değişiklik Yapılarak Ve Web Sitesi Üzerinden Yayımlanarak; Siteyi Kullanan Her Kişi Tarafından Erişimi Mümkün Kılınıp Yürürlüğe Konmuştur. İşbu Site Kullanım Koşulları Ayrıca, FSH MAKİNA Hizmetlerinden Yararlanacak Olan Kullanıcılarla Ve İş Ortaklarıyla Yapılmış Ve/Veya Yapılacak Olan Her Türlü Sözleşmenin De Ayrılmaz Bir Parçasıdır.


Tanımlar


 2.1 Site: FSH MAKİNA

Tarafından Belirlenen Çerçeve İçerisinde Çeşitli Hizmetlerin Ve İçeriklerin Sunulduğu Çevrimiçi(On-Line) Ortamdan Erişimi Mümkün Olan Web Sitesini;


 2.2 Kullanıcılar: Siteye

Çevrimiçi(On-Line) Ortamdan Erişen Her Gerçek Ve Tüzel Kişi(Ler)İ;


2.3 Link(Ler): Site

Üzerinden Bir Başka Web Sitesine, Dosyalara, İçeriğe Veya Başka Bir Web Sitesinden Siteye, Dosyalara Ve İçeriğe Erişim Mümkün Kılan Bağlantı(Lar);


2.4 İçerik(Ler): Site

Ve/Veya Herhangi Bir Web Sitesinden Yayınlanan Veya Erişimi Mümkün Olan Her Türlü Bilgi, Dosya, Resim, Rakam, Fiyat Vb. Görsel, Yazınsal Ve İşitsel İmgeleri İfade Eder.


Genel Hükümler


3.1 FSH MAKİNA, Site

Dahilinde Erişime Açtığı Hizmetler Ve İçeriklerinden Hangisinin Ücrete Tabi Olacağını Belirlemekte Tamamen Serbesttir.


3.2 FSH MAKİNA'nin Sunduğu

Hizmetlerden Yararlananlar Ve Site’yi Kullananlar, Yalnızca Hukuka Uygun Ve Şahsi/Kurumsal Amaçlarla Site Üzerinden İşlemler Yapabilirler. Kullanıcılar’ın, Site Dahilinde Yaptığı Her İşlem Ve Eylemdeki Hukuki Ve Cezai Sorumluluk Kendilerine Aittir. Her Kullanıcı, FSH MAKİNA Ve/Veya Başka Bir Üçüncü Şahsın Haklarına Tecavüz Teşkil Edecek Nitelikteki Herhangi Bir İş Ve Eylemde Bulunmayacağını; Yazılı, Görsel Ve İşitsel Bilgileri Açıklamayacağını, FSH MAKİNA Açıkladığı Her Türlü Yazılı,Görsel Ve İşitsel Bilginin FSH MAKİNA Açıkladığı Sırada Her Türlü Biçimde Kullanılması, İşlenmesi, Saklanması, Açıklanması Ve Üçüncü Kişilere Karşı İfşa Edilmesi Konusunda FSH MAKİNA'nin Münhasır Hak Sahibi Olduğunu Kabul , Beyan Ve Taahhüt Eder. Kullanıcı, Site Dahilinde Bulunan Resimleri, Metinleri, Görsel Ve İşitsel İmgeleri, Video Klipleri, Dosyaları, Veri Tabanlarını, Katalogları Ve Listeleri Çoğaltma Yacağını, Kopyalamayacağımı, Dağılmayacağını, İşlemeyeceğini, Gerek Bu Eylemleri İle Gerekse De Başka Yollarla FSH MAKİNA İle Doğrudan Ve/Veya Dolaylı Olarak Rekabete Girmeyeceğini Kabul Ve Taahhüt Etmektedir.


3.3 Site Dahilinde Üçüncü

Kişiler Tarafından Sağlanan Hizmetlerden Ve Yayınlanan İçeriklerden Dolayı FSH MAKİNA'nın, İşbirliği İçinde Bulunduğu Kurumların, FSH MAKİNA Çalışanlarının Ve Yöneticilerinin, FSH MAKİNA Yetkili Satıcılarının Sorumluluğu Bulunmamaktadır. Herhangi Bir Üçüncü Kişi Tarafından Sağlanan Ve Yayınlanan Bilgilerin, İçeriklerin, Görsel Ve İşitsel İmgelerin Doğruluğu Ve Hukuka Uygunluğunun Taahhüdü Bütünüyle Bu Eylemler, Gerçekleştirilen Üçüncü Kişilerin Sorumluluğundadır. FSH MAKİNA, Üçüncü Kişiler Tarafından Sağlanan Hizmetlerin Ve İçeriklerin Güvenliğini, Doğruluğunu Ve Hukuka Uygunluğunu Taahhüt Ve Garanti Etmemektedir.


3.4 Kullanıcılar, Siteyi

Kullanarak, FSH MAKİNAnin, Diğer Kullanıcıların Ve Üçüncü Kişilerin Aleyhine Hiçbir Faaliyette Bulunmayacaklardır. Kullanıcıların İşbu Site Kullanım Koşulları Hükümlerine Ve Hukuka Aykırı Olarak Gerçekleştirdikleri Site Üzerindeki Faaliyetler Nedeniyle Üçüncü Kişilerin Uğradıkları Veya Uğrayabilecekleri Zararlardan Dolayı FSH MAKİNA'nin Doğrudan Ve/Veya Dolaylı Hiçbir Sorumluluğu Yoktur.


3.5 Kullanıcılar, FSH MAKİNA

Site Dahilinde Kendileri Tarafından Sağlanan Bilgilerin Ve İçeriklerin Doğru Ve Hukuka Uygun Olduğunu Kabul Ve Taahhüt Etmektedirler.FSH MAKİNA, Kullanıcılar Tarafından FSH MAKİNA İletilen Veya Site Üzerinden Kendileri Tarafından Yüklenen, Değiştirilen Ve Sağlanan Bilgiler Ve İçeriklerin Doğruluğunu Araştırma; Bu Bilgi Ve İçeriklerin Güvenli, Doğru Ve Hukuka Uygun Olduğunu Taahhüt Ve Garanti Etmekle Yükümlü Ve Sorumlu Değildir.


3.6 Kullanıcılar, Site

Dahilinde Türk Ticaret Kanunu Hükümleri Uyarınca Haksız Rekabete Yol Açarak Faaliyetlerde Bulunmayacağını, FSH MAKİNA’in Ve Üçüncü Kişilerin Şahsi Ve Ticari İtibarını Sarsacak, Kişilik Haklarına Tecavüz Ve Taarruz Edecek Fiilleri Gerçekleştiremeyeceğini Kabul Ve Taahhüt Etmektedir


3.7 FSH MAKİNA, Site

Dahilinde Sunulan Hizmetleri Ve İçerikleri Her Zaman Değiştirebilme Hakkını Saklı Tutmaktadır. FSH MAKİNA, Bu Hakkını Hiçbir Bildirimde Bulunmadan Ve Önel Vermeden Kullanabilir. Kullanıcılar, FSH MAKİNA nin Talep Ettiği Değişiklik Ve/Veya Düzeltmeleri İvedi Olarak Yerine Getirmek Zorundadırlar. FSH MAKİNA Tarafından Talep Edilen Değişiklik Ve/Veya Düzeltme İstekleri Gerekli Görüldüğü Takdirde Doğrudan FSH MAKİNA Tarafından Yapılabilir. FSH MAKİNA Tarafından Talep Edilen Değişiklik Ve/Veya Düzeltme Taleplerinin, Kullanıcılar Tarafından Zamanında Yerine Getirilmemesi Sebebiyle Doğan Veya Doğabilecek Zararlar, Hukuki Ve Cezai Sorumluluklar Tarafından Kullanıcılara Aittir.


3.8 Site Üzerinden, FSH MAKİNA'nin Kendi Kontrolünde Olmayan Ve Başkaca

Üçüncü Kişilerin Sahip Olduğu, Ve İşlettiği Başka Web Sitelerine Ve/Veya İçerikleri Ve/Veya Dosyalara FSH MAKİNA Tarafından Link Verilebilir. Bu Linkler Sadece Referans Kolaylığı Nedeniyle Sağlanmış Olup, İlgili Web Sitesini Veya İşleten Kişiyi Destekleyici Veya Web Sitesi Veya İçerdiği Bilgilere Yönelik Herhangi Bir Türde Bir Beyan Veya Garanti Niteliği Taşımamaktadır. Site Üzerindeki Linkler Vasıtasıyla Erişilen Web Siteleri, Dosyalar Ve İçerikler İle Linkler Vasıtasıyla Erişilen Web Sitelerinden Sunulan Hizmetler Veya Ürünler veya Bunların İçerikleri Hakkında FSH MAKİNA nin Herhangi Bir Sorumluluğu Yoktur.


3.9 FSH MAKİNA, Site

Üzerinden Kullanıcılar Tarafından Kendisine İletilen Bilgileri ‘’Gizlilik Politikası’’ Ve Kullanıcılar Ve Diğer Taraflarla Yaptığı Sözleşmelerin Hükümleri Doğrultusunda Kullanabilir, Bu Bilgileri İşleyebilir, Bir Veri Tabanı Üzerinde Tasnif Edip Muhafaza Edilir. FSH MAKİNA Aynı Zamanda; Kullanıcı Veya Ziyaret Edenin Kimliğini, Adresini, Elektronik Posta Adresi, Telefonunu, Ip Adresini, Site nin Hangi Bölümlerini Ziyaret Ettiğini, Domain Tipini, Tarayıcı (Browser) Tipini, Tarih Ve Saat Gibi Bilgileri Kullanıcılarla İş Ortaklarıyla Ve Taraflarla Yaptığı Sözleşmeler Kapsamında Ve İstatiki Değerlendirme Ve Kişiye Yönelik Hizmetler Sunma Gibi Amaçlarla Da Kullanılabilir.


Fikri Mülkiyet Hakları


4.1 Bu Site Dahilinde

Erişilen Veya Hukuku Uygun Olarak Kullanıcılar Tarafından Sağlanan Bilgiler Ve Bu Sitenin (Sınırlı Olmamak Kaydıyla Tasarım, Metin, İmge, Html Kodu Ve Diğer Kodlar ) Tüm Elemanları (Hepsi Birden ‘FSH MAKİNA Nin Teklif Haklarına Tabi Çalışmaları’’ Olarak Alınacaktır) FSH MAKİNA’e Ait Ve/Veya FSH MAKİNA Hizmetlerini,FSH MAKİNA Bilgilerini Ve FSH MAKİNA'nin Telif Haklarına Tabi Çalışmalarını Yeniden Satmak, İşlemek, Paylaşmak, Dağıtmak, Sergilemek Veya Başkasına FSH MAKİNA'nin Hizmetlerine Erişim Veya Kullanım İzni Vermek Hakkına Sahip Değildirler. İşbu Site Kullanım Koşulları Dahilinde FSH MAKİNA Tarafından Sarahaten İzin Verilen Durumlar Haricinde, Kullanıcılar, FSH MAKİNA nin Telif Haklarına Tabi Çalışmalarını Çoğaltamaz, İşleyemez, Dağıtamaz Veya Bunlardan Türemiş Çalışmalar Yapamaz Veya Hazırlayamaz.


4.2 İşbu Site Kullanım

Koşulları Dahilinde FSH MAKİNA Tarafından Sarahaten Yetki Verilmediği Hallerde, FSH MAKİNA Hizmetlerine, FSH MAKİNA Bilgilerine, FSH MAKİNA Telif Haklarına Tabi Çalışmalarına, FSH MAKİNA Ticari Markalarına, FSH MAKİNA Ticari Görünümüne Veya Site Vasıtasıyla Sağladığı Başkaca Varlık Ve Bilgilere Yönelik Haklarını Saklı Tutmaktadır. Site Kullanım Koşullarında Değişiklikler


 FSH MAKİNA, Tamamen Kendi

Takdirine Bağlı Olarak İşbu Site Kullanım Koşulları’nı Herhangi Bir Zamanda Sitede İlan Ederek Değiştirebilir. İşbu Site Kullanım Koşulları’nın Değişen Hükümleri, İlan Edildikleri Tarihte Geçerlilik Kazanacaktır. İşbu Site Kullanım Koşulları Kullanıcının Tek Taraflı Beyanları İle Değiştirilemez.


Mücbir Sebepler


Hukuken Mücbir Sebep

Sayılan Tüm Durumlarda FSH MAKİNA İşbu Site Kullanım Koşulları Ve ‘’Gizlilik Politikasından Herhangi Birini Geç İfa Etme Veya İfa Etmeme Nedeniyle Yükümlü Değildir.Bu Ve Bunun Gibi Durumlar, FSH MAKİNA Açısından, Gecikme Veya İfa Etmeme Veya Temerrüt Add Edilmeyecek Veya Bu Durumlar İçin FSH MAKİNA nin Herhangi Bir Tazminat Yükümlülüğü Doğmayacaktır. ‘’Mücbir Sebep’’ Terimi, İlgili Tarafın Makul Kontrolü Haricinde Ve İnteraktifin Gerekli Özeni Göstermesine Rağmen Önleyemediği Olaylar Olarak Yorumlanacaktır. Bunun Yanında Sınırlı Olmamakla Koşuluyla, Doğal Afet, İsyan, Savaş, Grev, İletişim Sorunları, Altyapı Ve İnternet Arızaları, Elektrik Kesintisi Ve Kötü Hava Koşulları, FSH MAKİNA'nin Gerekli Bilgi Güvenliği Önlemleri Almasına Karşın Siteye Ve Sisteme Yapılan Saldırılar Gibi Durumlar Mücbir Sebep Olaylarına Dahildir. Uygulanacak Hukuk Ve Yetki


İşbu Site Kullanım

Koşulları’nın Uygulamasında, Yorumlanmasında Ve Bu Site Kullanım Koşulları Dahilinde Doğan Hukuki İlişkilerin Yönetiminde Yabancılık Unsuru Bulunması Durumunda Türk Kanunlar İhtilafı Kuralları Hariç Olmak Üzere, Türk Hukuku Uygulanacaktır. İşbu Site Kullanım Koşullarından Dolayı Doğan Veya Doğabilecek Her Türlü İhtilaf Halinde İstanbul Merkez Mahkemeleri Ve İcra Daireleri Yetkilidir.


Yürürlülük Ve Kabul


İşbu Site Kullanım

Koşulları FSH MAKİNA Tarafından Site İçerisinde İlan Edildiği Tarihte Yürürlük Kazanır. Kullanıcılar, İşbu Site Kullanım Koşulları Hükümlerini Site yi Kullanmakla Kabul Etmiş Olmaktadırlar. FSH MAKİNA, Dilediği Zaman İşbu Site Kullanım Koşulları Hükümlerinde Değişikliğe Gidebilir Ve Değişiklikler Versiyon Numarası E Değişiklik Tarihi Belirtilerek Site Üzerinden Yayınladığı Tarihte Yürürlüğü Girer.


Gizlilik Politikası


FSH MAKİNA, Kullanıcıların

Kendisine  https://www.FSHmakina.com/ Adlı Web Sitesi (‘’Web Sitesi’’) Üzerinden Elektronik Ortamdan İletilen Kişisel Bilgileri Üçüncü Kişilere Açıklamayacaktır. FSH MAKİNA, Kişisel Bilgileri, Üçüncü Kişilere,  Bilgilerin Toplanması İle İlgili Açıklanan Amaçlar Dışında Paylaşmayacak, Satmayacak Veya Kullandırmayacaktır.


Web Sitesi Vasıtasıyla Web

Sitesine Üyelik Veya Satıcı Olma Gibi Sıfatların Kazanılması İçin Kullanıcıların Kendileriyle İlgili Bir Takım Kişisel Bilgileri (Ad-Soyad, Telefon, Adres, E-Posta Adresleri Gibi) Vermeleri Gerekmektedir. FSH MAKİNA, Talep Edilen Bilgileri FSH MAKİNA Veya İşbirliği İçinde Olduğu Kişiler Tarafından Doğrudan Pazarlama Yapmak Amacıyla Kullanılabilir. Kişisel Bilgiler Gerektiğinde Kullanıcıyla Temas Kurmak İçin De Kullanılır. FSH MAKİNA Tarafından Talep Edilen Bilgiler Veya Kullanıcı Tarafından Sağlanan Bilgiler Veya Web Sitesi Üzerinden Yapılan İşlemlerle İlgili Bilgiler FSH MAKİNA Ve İşbirliği İçinde Olduğu Kişiler Tarafından Kullanıcının Kimliği İfşa Edilmeden Çeşitli İstatistiki Değerlendirmeler, Veri Tabanı Oluşturma Ve Pazar Araştırmalarında Kullanılabilir.


FSH MAKİNA, Web Sitesi

Dahilinde Başka Sitelere Link Verebilir. FSH MAKİNA, Link Vasıtasıyla Erişilen Sitelerin Gizlilik Uygulamaları Ve İçeriklerine Yönelik Herhangi Bir Sorumluluk Taşımamaktadır.


Kullanıcıya Ait Kişisel

Bilgiler, Ad-Soyad, Adres, Telefon Numarası, E-Posta Adresi Ve Kullanıcıyı Tanımlamaya Yönelik Her Türlü Bilgiyi İçermektedir. FSH MAKİNA, İşbu Gizlilik Politikasında Aksi Belirtilmedikçe Kişisel Bilgilerden Herhangi Birini FSH MAKİNA nin İşbirliği İçinde Olmadığı Şirketlere Ve Üçüncü Kişilere Açıklamayacaktır. Aşağıda Belirtilen Durumlarda FSH MAKİNA, İşbu Gizlilik Politikası Hükümleri Dışına Çıkarak Kullanıcılara Ait Bilgileri Üçüncü Kişilere Açıklayabilir. Bu Durumlar;


Kanun, Kanun Hükmünde

Kararname, Yönetmelik Ve Bunun Gibi Yetkili Hukuki Otorite Tarafından Çıkarılan Ve Yürürlükte Olan Hukuk Kurallarının Getirdiği Zorunluluklar Uyulmasının;


FSH MAKİNA’in

Kullanıcılarla Yazılı Veya Verdiği Hizmetler Dolayısıyla Zımni Olarak Akdettiği Sözleşmelerin Gereklerinin Yerine Getirilmesi Ve Bunların Uygulamaya Konulmasının;


Yetkili İdari Ve Adli

Otorite Tarafından Usulce Göre Yürütülen Bir Araştırma Veya Soruşturmanın Yürütümü Amacıyla Kullanıcılarla İlgili Bilgi Talep Edilmesinin Ve Kullanıcıların Hakları Veya Güvenliklerini Korumak İçin Bilgi  Verilmesinin Gerekli Olduğu Hallerdir.


FSH MAKİNA, Gizli

Bilgileri Kesinlikle Özel Ve Gizli Tutmayı, Bunu Bir Saklama Yükümü Olarak Addetmeyi Ve Gizliliğin Sağlanması Ve Sürdürülmesi, Gizli Bilgilerin Tamamının Veya Herhangi Bir Kısmının Kamu Alanına Girmesini Veya Yetkisiz Kullanımını Veya Üçüncü Bir Kişiye İfşasını Önlemek İçin Gerekli Tüm Tedbirleri Almayı Ve Gerekli Özeni Göstermeyi Taahhüt Etmektedir.


FSH MAKİNA Kullanıcılar Ve

Kullanıcıların Web Sitesi’ni Kullanımı Hakkındaki Bilgileri Teknik Bir İletişim Dosyası ( Cookie ) Kullanarak Elde Edebilir. Bahsi Geçen Teknik İletişim Dosyaları, Ana Bellekte Saklanmak Üzere Bir Web Sitesinin, Kullanıcının Tarayıcısına ( Browser ) Gönderdiği Küçük Metin Dosyasıdır. Teknik İletişim Dosyası Bir Web Sitesi Hakkında Durum Ve Tercihleri Saklayarak İnternetin Kullanımı Kolaylaştırır. Teknik İletişim Dosyası, Web Sitesini Kaç Kişinin Kullandığını, Bir Kişinin Web Sitesini Hangi Amaçla, Kaç Kez Ziyaret Ettiğini Ve Ne Kadar Kaldığı Hakkında İstatistiksel Bilgileri Elde Etmek Ve Kullanıcılar İçin Özel Tasarlanmış Kullanıcı Sayfalarından Dinamik Olarak Reklam Ve İçerik Üretilmesine Yardımcı Olur. Teknik İletişim Dosyası, Ana Bellekten Veya E-Postasından Veri Veya Başkaca Herhangi Bir Kişisel Bilgi Almak İçin Tasarlanmamıştır. Tarayıcıların Pek Çoğu Başta Teknik İletişim Dosyası Kabul Eder Biçimde Tasarlanmıştır, Ancak Kullanıcılar Dilerse Teknik İletişim Dosyasının Gelmemesi Veya Teknik İletişim Dosyasının Gönderdiğinde İkaz Verilmesini Sağlayacak Biçimde Ayarları Değiştirebilirler.


FSH MAKİNA, Tarafından Web

Sitesi Dahilinde Düzenlenen Periyodik Anketlere Cevap Veren Kullanıcılardan Talep Edilen Bilgiler, FSH MAKİNA Ve İşbirliği İçindeki Kişiler Tarafından Bu Kullanıcılara Doğrudan Pazarlama Yapmak, İstatistiki Analiz Yapmak Ve Veri Tabanı Oluşturmak Amacıyla Kullanılmaktadır.


FSH MAKİNA, İşbu Gizlilik

Politikası Hükümlerini Dilediği Zaman Web Sitesinde Yayınlamak Suretiyle Değiştirebilir. FSH MAKİNA'nin Değişiklik Yaptığı Gizlilik Politikası Hükümleri Web Sitesinde Yayınlandığı Tarihte Yürürlük Kazanır.